زیر سازی چمن مصنوعی حیاط و باغچه

از پر تکرار‌ترین سوالات درباره نصب و به سازی چمن مصنوعی، زیر سازی چمن مصنوعی می‌باشد. اینکه برای عملکرد بهتر و نصب چمن مصنوعی لازم است چه کاری انجام دهیم؛ از مهم‌ترین سوالاتی است که خریداران این محصول از تولید کننده و فروشندگان آن می‌پرسند.

چمن مصنوعی محصولی است که در بخش‌های زیادی از طراحی داخلی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. امروزه این چمن‌ها دیگر مخصوص زمین‌های بازی و فوتبال بچه‌ها نیستند.

برای مثال افرادی که اقدام به خرید این محصول برای تراس خود می‌کنند سوالات بسیاری درباره زیرسازی این محصول دارند. یکی از این سوالات این است که آیا آب روی این چمن‌ها باقی می‌ماند یا خیر؟ نحوه مواظبت از این محصولات چطور است؟

لازم است بدانید این محصول قابلیت نصب روی برخی بسترها را ندارد. اما اینکه این بسترها باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند یا اصلاً زیرسازی این محصول پر کاربرد چگونه است را در ادامه این مقاله خدمات مهندسی بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

زیرسازی چمن مصنوعی

زیر سازی چمن مصنوعی در تراس:

تراس یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در خانه‌های امروزی می‌توان از چمن مصنوعی در آن استفاده کرد. اما متریال مورد استفاده در کف تراس تاثیر به سزایی روی زیرسازی شما دارد.

امروزه در تراس و بالکن ساختمان‌ها معمولاً از سنگ و سرامیک استفاده می‌کنند. نکته مهمی که نصب کنندگان چمن باید بدانند این است که این سطوح نفوذپذیر نیستند.

در طراحی با استفاده از این متریال‌ها به دلیل نفوذ پذیر نبودن آن‌ها از کمی شیب منتهی به یک آبرو استفاده می‌کنند. وظیفه این شیب هدایت آب به لوله‌های فاضلاب است.

این سطوح به دلیل فرآیند هدایت مناسب آب یکی از بهترین متریال‌های زیر سازی چمن مصنوعی به شمار می‌روند. زمانی که چمن را روی این سطوح نصب می‌کنند؛ آب به خوبی هدایت می‌شود. در نتیجه نیاز به شیب برای زیرسازی نیست.

البته انواع مختلف چمن مصنوعی هستند که نباید برای این سطوح آن‌ها را انتخاب کنید. چرا که آب را به خوبی از خود عبور می‌دهند. آب شرایط زیست باکتری‌های بسیاری را زیر چمن‌های شما فراهم می‌کند.

عمده چمن‌هایی که مناسب نصب در تراس نیستند؛ چمن‌های دارای زه کش می‌باشند. زه کش که در زیر چمن مصنوعی شما و برای بهبود عملکرد زیرسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ آب را از چمن عبور می‌دهد.

سوراخ‌های ریز زه کش منافذ خوبی برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها فراهم می‌کنند. این باکتری‌ها و قارچ‌ها هزینه‌های زیادی در تعویض یا تمیز کردن برای شما به همراه خواهند داشت.

زیرسازی چمن مصنوعی در تراس

زیر سازی چمن مصنوعی برای حیاط و باغچه:

سطح کف این دو کاملاً با یکدیگر متفاوت است. اگرچه در اغلب موارد استفاده از چمن‌های دارای زه کش برای این محیط‌ها پیشنهاد می‌شود. با این حال دو نوع زیرسازی متفاوت برای این محیط‌ها پیشنهاد می‌شود.

برخی حیاط‌ها دارای سطوح بتنی هستند. این سطوح سخت و نفوذ ناپذیر هستند. اولین نکته‌‌ای که در خرید چمن مصنوعی و نصب آن برای این مکان‌ها باید به یاد داشته باشید؛ تله آب است.

تله آب به مکان‌هایی که گفته می‌شود که نه راهی برای نفوذ آب درون خود دارند و نه راهی برای جاری شدن آن. در این مکان‌ها آب در یک جا جمع شده و در صورتی که آن را بیرون نرانید؛ مشکلات بسیاری برای شما به همراه خواهد داشت.

هنگام نصب چمن مصنوعی در صورتی که مشکلات این چنینی در مکان نصب مشاهده شد؛ باید عملیات‌هایی برای رفع تله آب صورت دهید. مهم‌ترین و کاربردی‌ترین اقدام استفاده از بتن برای از بین بردن تله آب می‌باشد.

در برخی مکان‌ها تعداد این تله آب‌ها بسیار است. در این مکان‌ها باید زیر سازی چمن مصنوعی به طور کامل صورت گیرد. بهترین متریال برای این مکان‌ها، زیرسازی با استفاده از شن است.

استفاده از زیرسازی شنی مزایای بسیاری دارد که در حوصله این مقاله نمی‌گنجد. از جمله این مزایا می‌توان به سرعت بالا، قیمت کم و استحکام مناسب این روش اشاره کرد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

زیرسازی چمن مصنوعی برای حیاط و باغچه

زیر سازی چمن مصنوعی در باغچه:

خاک باغچه و شناخت آن در نصب چمن‌های مصنوعی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. از این رو بسیاری از شرکت‌های دکوراسیون که اقدام به نصب این محصول می‌کنند؛ یک کارشناس برای اندازه گیری میزان نفوذپذیری آب در این خاک‌ها دارند.

در صورتی که نفوذپذیری آب در خاک باغچه زیاد باشد؛ لازم است خاک را با مقداری شن ترکیب کنند. پس از آن یک غلتک باید روی باغچه برود تا سطحی صاف و یکدست برای نصب چمن مصنوعی ایجاد شود.

اگر چمن مصنوعی را از نزدیک لمس کرده باشید می‌دانید که این محصول پیش از نصب چندان انعطاف پذیر نیست. برای اینکه هنگام نصب انعطاف پذیر‌تر شود؛ از یک لایه نمدی استفاده می‌کنند.

جنس این لایه در واقع ژئوتکس است. البته ژئوتکس نیز نوعی نمد است که در دنیا استفاده از آن مشهور است. پس از اینکه این محصول در کف پهن شد؛ از چسب‌های موردنیاز و سپس چمن استفاده می‌کنند.

زیرسازی چمن مصنوعی در باغچه

معمولاً برای زیر سازی چمن مصنوعی از چسب سنگ تیپ و پلی اورتان استفاده می‌کنند. با این حال پس از نصب چمن مصنوعی بر بستر خاک لازم است عملیات‌های دیگری همچون افزودن سلیس را نیز در نظر داشته باشید.

آخرین عملیات برای نصب چمن مصنوعی مهار این محصولات می‌باشد. بسیاری برای مهار از میخ‌های دو طرفه استفاده می‌کنند. این روش مزایا و معایب خاص خود را دارد.

اما روش دیگری نیز هست که از سیمان استفاده می‌کنند. دور تا دور چمن مصنوعی‌های شما را به عرض بیست سانتی متر سیمان می‌ریزند تا چمن به خوبی محدود شود.

زیر سازی چمن مصنوعی در بسترهای بین سنگی:

یکی از کاربردی‌ترین و در عین حال ساده‌ترین نصب‌های چمن مصنوعی، نصب چمن مصنوعی بین سنگ‌ها می‌باشد. اگر برای باغ و باغچه نیاز به یک مسیر سنگی داشته باشید؛ می‌توانید از این روش استفاده کنید.

دو ماده عالی برای زیرسازی این چمن‌ها در بین سنگ، سیمان و نرمه می‌باشند. البته نکات بسیاری هست که هنگام این نصب باید در نظر داشت. برای مثال عمق بین سنگ‌ها باید به حداقل یک سانتی متر برسد تا بتوان در میان آن‌ها چمن مصنوعی نصب کرد.

زیسازی چمن مصنوعی بین بسترهای سنگی

مدرسه با چمن مصنوعی:

اگر شما هم یک مدیر مدرسه باشید که به فکر دانش آموزان خود است؛ از چمن مصنوعی در حیاط مدرسه خود استفاده خواهید کرد. چرا که این محصول مزایای بسیاری برای حیاط مدارس شما به همراه خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که زیر سازی چمن مصنوعی در مدارس به دلیل سطح بتنی آن‌ها کاملاً ممکن است. اما باید در نظر داشته باشید که مواردی همچون تله‌های آب و سطوح یک دست باید مدنظر نصب کننده چمن‌های مصنوعی است.

زیرسازی چمن مصنوعی در مدارس

نصب چمن مصنوعی در مدارس مزایای بسیاری برای شما فراهم می‌کند. برای مثال رنگ چمن‌ها باعث ایجاد فضایی شاد‌تر برای دانش آموزان می‌شود. همچنین مدارسی که برای بچه‌های کوچکتر طراحی می‌شوند؛ می‌توانند حفاظت بیشتری از آن‌ها در زمین‌های بازی به همراه بیاورند.

زیر سازی چمن مصنوعی وابسته به سطحی است که این عملیات در آن صورت می‌گیرد. شما عزیزان برای سفارش چمن مصنوعی و نصب کننده آن می‌توانید با ما در وب سایت خدمات مهندسی در ارتباط باشید. بهترین و با کیفیت‌ترین را ارزان دریافت کنید!

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خودرا با ما درمیان بگذارید

اینماد
logo-samandehi

خانه

ثبت نام

ثبت آگهی

مجله ها